5 důvodů proč začít běhat.

Asi každý aspoň jednou v životě ať už z vlastní iniciativy nebo při tělesné výchově ve škole zažil běhání. Běhání je nejoblíbenější a také nejsnadnější pohybová aktivita, kterou si i vy můžete zamilovat, když budete znát 5 podstatných důvodů proč začít běhat.

Zdraví, krása a kondice

Každá pohybová aktivita je vhodná především kvůli zdraví, kráse a kondici, a to platí i v případě běhání. Běhání patří mezi sporty aerobní a jeho hlavním pozitivem v oblasti zdraví je posilování srdce, podpora plic a prevence vůči různým onemocněním. Slouží i jako prostředek ke štíhlé postavě. Je skvělou formou zvýšení kondice.

Jednoduchá a bezplatná aktivita

Běh má tu výhodu, že za něj nemusíte platit, protože si můžete zaběhat kdykoliv a kdekoliv a užívat si k tomu pobyt na čerstvém vzduchu. Stejně jako běžná chůze, tak i běhání patří ke zcela jednoduchým a časově nenáročným aktivitám.

Podpora spánku a dobré nálady

Pokud trpíte nespavostí, tak věřte, že běhání je pro jeho zlepšení jako stvořené. Pohyb na čerstvém vzduchu je totiž skvělou prevencí pro klidný spánek. Kromě toho si vyčistíte hlavu, zbavíte se stresu, budete se cítit šťastnější a mít lepší náladu.

Čas pro sebe, ale i na poznávání nových lidí

Co si budeme povídat, občas každý potřebuje mít čas pouze sám pro sebe a jak jinak jej získat, než když si vyrazíte zaběhat. Můžete tak být aspoň chvíli zcela sami a zapomenout na celodenní stres a povinnosti. A pokud vám zrovna samota nechybí, tak právě při běhání můžete poznat spoustu nových lidí, a kromě nových přátel třeba i novou lásku.

A jak nepřijít o kouzlo běháni v žádném počasí?

Základem všeho je kvalitní a pohodlné oblečení. A také pestrý výběr, díky kterému se nemusíte s běháním na čerstvém vzduchu omezovat kvůli rozmarnému počasí. Právě proto doporučuji a na základě kladných zkušeností nabízím oblečení značky Nessi. Proč? Protože jde o značku oblečení stvořenou pro běžce, a nejen pro ně a kterou vytvořili samotní běžci. Je výjimečné kvalitou materiálů, zpracováním, ale i designem od barev až po různé motivy, které jinde nenajdete. Není tak problém vybrat si propracované legíny, sportovní a běžecké kalhoty, mikiny s kapucí, které přilnou k hlavě, bundy s membránou, běžecká trika a topy či různé doplňky a běhat tak za slunce, deště i mrazu.

Leave a Reply