Běhat s čepicí nebo bez čepice?

14.3.2018

Jednou jsme si položila otázku, jestli nosit v zimě čepici, či ne. Tvrdila jsem, že lepší je cokoliv, co zakryje alespoň uši. Leželo mi
dlouho v hlavě, jestli dělám dobře, tak jsem se rozhodla trochu zkoumat.


Potkávám venku mnoho dívek a žen s krásně upravenými
vlasy, které spíše řeší estetickou stránku, než pohodlí a teplo. Myslí si,
že jim čepice nesluší, vypadají hloupě a po sundání mají zplihlé vlasy. Čelenky prý zase nejsou moderní.


O to víc mě překvapilo, když jsem se ptala mezi skupinou běžkyň. Téměř většina dam žádná nevyběhne bez pokrývky hlavy a jenom podle počasí řeší, co si na ni nasadí. Při běhání i dalších venkovních sportech je totiž přednější zdraví. „Jak mi foukne do uší, nebo prochladnou dutiny, jsem hned marod,“ to je věta většiny oslovených.
A jak si tedy vybrat a ještě vypadat dobře?


Co je lepší čepice, čelenka, smotaný tunel či alespoň kšiltovka? Podle mě je to jedno. Dobře totiž můžeme vypadat ve všem. Stačí vybrat správný střih a nezapomenout zvolit barvy, které vám sluší. Pak si
už jenom vyberte, co vám vyhovuje víc. Já osobně jsem se zamilovala do této čepice.


A co teda vyhrává mezi běžci? Nejvíce estetické a pohodlné jsou samozřejmě čelenky, doplněny stylovým nákrčníkem. Čepice holky vytahují až později, při nižších teplotách.

Je mnoho názorů na pokrývku hlavy při běhu či jiných venkovních aktivitách. Každý si to může vyzkoušet sám. Ale nezapřeme, že máme-li šálek nebo i jen slabý nákrčník a k tomu čepici, čelenku,….cítíme se komfortně. Je nám prostě teplo. A to je přece nejdůležitější. A když nám ještě pokrývka hlavy sluší, pak není co dodat.


Leave a Reply